Ööbimine mulli sees

Mis mõtteid see sinus tekitab, kui keegi pakuks sulle võimalust mulli sees magada? Nii-nimetatud mullihotellid pole Euroopas enam midagi uut. Sellist teenust on pakutud juba mitmeid-mitmeid aastaid. Põhimõtteliselt on need kõik ühesugused. Esineb ehk mõningaid erinevusi sisekujunduse osas ning muidugi ka asukoha osas. Kuid tegelikult on need ka asukoha poolest ühesugused, sest need on paigutatud looduskaunistesse kohtadesse.

Lihtsustatult öeldes ongi tegu mulliga, mille sisse on ehitatud väike magamistuba. Mulli hotelli seinad on läbipaistvad, et inimesed saaksid loodust igast küljest nautida. Looduse imetlemist ei sega miski. Näeb nii lähiümbruses toimuvat ning samuti saab vaadata öiseid tähti.

Enamasti leiab seest ainult voodi ja koha, kuhu oma asjad ära panna. See ei olegi mõeldud pakkuma mitme tärniga hotelli kogemust. Mullihotelli peamiseks eesmärgiks ongi pakkuda võimalust looduses magada ning seda nii, et näeks kogu aeg ka seda, mis ümbruses toimub. Tualeti ja pesemisvõimaluse jaoks tuleb enamasti peamajja minna. Või kui need pisikesed hotellid on rajatud mere või mõne järve äärde, siis on võimalus ennast ka looduslikus kohas pesta. Seda tuleks teha siiski ilma šampoonita, et mitte loodust reostada.

Kuid taolisest kogemusest osa saamiseks ei pea tingimata mööda Euroopat rändama minema. Ka Eestis on omad mullihotellid olemas. Ning need ei ole tekkinud siia üle öö. Eestis on pakutud sellist hotelli teenust üle viie aasta.

Ööbimine mulli sees

Eestis pakub seda teenust Mullihotell, mille mullid asuvad Pärnumaal. Tööpäevadel on ühe öö hinnaks 99 eurot ning nädalavahetusel saab endale mulli üheks ööks hinnaga 119 eurot. Hind sisaldab ka hommikusööki kahele. Samuti pakutakse pesemisvõimalust ning soovi korral saab kasutada ka kööki. Lisaks sellele saab osta ka lisateenuseid, näiteks saab laenutada endale paadi või jalgratta. Läheduses on olemas ka tähistatud matkarajad.

Taolised hotellid on enamasti avatud ainult suvekuudel. Soojema kliimaga riikides on need muidugi kauem avatud. Lisaks sellele tuleb arvestada ka ilmaga. Kui tuul on liiga tugev, siis võidakse broneering tühistada ning saab selle eest raha tagasi või saab valida endale uue kuupäeva, mil hotelli külastada.

Kahtlemata on tegu väga omapärase kogemusega ning vähemalt korra elus võiks selle ka ära proovida. Esmapilgul võib jääda küll mulje, et sellise väikse magamistoa eest sellist hinda maksta on liiga palju, kuid arvestada tuleb ka sellega, et seda teenust saab pakkuda peamiselt ainult suvekuudel. Ning muidugi õigustab seda hinda ka imeilus asukoht. Kui tihti tavalises hotellis ööbides loodust nautida saab. Äärmisel juhul paistab aknast meri või mets. Kuid mullikujulises hotellis ööbides viiakse teid otse keset loodust. Ning sealt avanevat vaadet ei saa telgis ööbimise omaga võrreldagi – mullist näeb ümbritsevat loodust terve mullis viibimise aja.