Välismaale majutuse otsimine

Reisimiseks on põhimõtteliselt kaks võimalust. Esimene on osta mõne reisifirma poolt välja pakutud terviklik reisi pakett, mille puhul on planeeritud nii transport, ööbimine, kui vaatamisväärsuste külastamine. Teine võimalus on planeerida see kõik ise – nii lennud, kui ööbimine, kui vaatamisväärsuste külastamine. Viimane võimalus annab küll ehk rohkem vabadust, kuid eeldab ka vähemalt enam-vähem tasemel organiseerimisoskust. Ja üheks keerulisemaks aspektiks ise reisi planeerimise puhul, on ööbimiskoha valimine.

Meie pere on vähemalt nii kaua kui ma lapsepõlvest mäletan ja juttude järgi kuulnud olen, alati kõik oma reisid ise korraldanud. Põhjuseks on pigem olnud rahaline pool, sest ise reisi planeerides saad teha kõik plaanid täpselt nii, et need ka sinu eelarvega sobiksid. Aga kui mõningad plaanid on saanudki tehtud vähem läbimõeldult ja on viinud mõningate sekeldusteni, siis tihtipeale on just need sekeldused püsinud armsate mälestusena kõige eredamalt meeles. Ja nii on ka minul iseseisvalt reisides püsinud komme ise reise organiseerida. Eks vanemas eas jõuab ka reisipakettidest rõõmu tundma hakata, kui endal enam organiseerimiseks energiat ei ole.

Viimane reis, mille planeerimine alles ka töös on, on suvel ees ootav reis Maltale. Esimese asjana saime aru, et eelarvamus, mille põhjal eeldasime, et ööbimiskoha valik ei saa kuigi raske tulla (sest kui palju hotelle ja hosteleid ikka ühe nii väikese saare peale võimalik mahutada on), oli totaalselt vale. Sest kui lõin bookingu lehele sisse sihtkohaks Malta ja kuupäevadeks meie reisi kuupäevad, siis sain vastuseks valikuks 617 majutusasustust – täiesti hullumeelne.

Majutusasutuse valikut saab aga mitmete meetmetega kergemaks muuta. Esiteks lepime meie esimesena kokku, mis on maksimaalne summa toa ja ühe öö kohta, mida me oleme valmis välja käima. Ja olles ise tudengid ja noored, siis see summa üldiselt väga suur ei ole. Oleme tavaliselt leppinud kokku summaks 60 eurot kahele inimesele mõeldud toa kohta üheks ööks. Kui ma nüüd Malta ööbimiskoha lehel tegin valiku, et soovin näha ainult majutusasutusi, kus öö maksab toa kohta kas vahemikus 0-50 eurot või 50-100 eurot. Ja kui jätta välja kõik ööbimiskohad kallimad kui 100 eurot, jäi alles 260 majutusasutust.

Lisatingimus, milles kokku oleme leppinud, on see, et vaatame ainult kaheinimese tubasid. Sest ühes linnas viibides, on suureks eeliseks turismindusega tegelemise ajal, kui saad oma kohvrid ja asjad jätta hotellituppa, ukse kindlalt tuppa ja saad kindel olla, et keegi peale hotellipersonali ka sinna su asjade juurde ei lähe. Millegipärast on Euroopas reisides päris paljudes kohtades populaarsed ka näiteks 4-, 8- ja isegi 12-kohalised toad.

Teine lisatingimus, mis võimalusel alati arvesse läheb, on see, kas hostelis või hotellis käib toa juurde privaatne tualett ja vannituba. Ja see on päris oluline, et pärast väsitavat päeva vaatamisväärtustele pühendumist oleks võimalik mugavalt, privaatselt ja ilma järjekorras või sooja vee taastumise järel ootamata tualetti ja duširuumi kasutada. Lisaks loeb ka tualeti ja vannitoa puhtus, vähemalt nii palju kui pildi pealt on võimalik järeldada.

Kolmas lisatingimus on asukoht. Näiteks kui tegemist on linnaturismiga, ehk et kogu reisi ajal viibitakse kas ühes või mitmes suures linnas, on oluline majutusasutuse lähedus keskusele ja põhilistele vaatamisväärtustele. Ringi teeb sellisel juhul laiemaks korraliku ühistranspordi nagu nt metroo olemasolek. Kui tegemist on aga puhkusega mõnda päikselisse kohta, on lisaplussiks asukoht mere ääres või muus looduskaunis kohas.

Ja alles siis, kui oleme oma valiku piiranud ära toa suurusega, hinnaga, vannitoa privaatsustasemega ja asukoha järgi, alles siis tulevad valikusse jäänute vahel valimisel arvesse kõik lisaväärtused nagu hommikusöögi hinnas olek ja wifi ja loomulikult ka koha lihtsalt meeldimine väljanägemise järgi.

Malta puhul oli ka odavama hinnaga saada väga ilusaid ööbimisvõimalusi ja põhiajaks valisimegi ühe loodetavasti väga ilusa ja ootustele vastava hotelli mere ääres.

Hotellid