Haapsalu ujulad

Suvi ei ole enam sugugi kaugel ning ilmselt paljud meist on juba teinud enda jaoks ka plaane, kuhu suvel puhkama minna. Suvel on on üheks päris populaarseks külastuskohaks Haapsalu. Põhjuseks on ilmselt seal korraldatavad üritused ning söögikohad. Kuid suvi seostub ka ujumisega, sest see on meie kliimas üks väheseid aastaaegu, mil saame väljas ujumas käia. Muidugi mõned hulljulged karastajad käivad ka talvel jääaugus ujumas, aga suurema osa jaoks meist on see siiski liiga ekstreemne. Seega tuleb soovi korral minna ujuma mõnda sisebasseini. Kuid enne, kui me vaatame üle, millised sisebasseinide võimalused Haapsalus saadaval on, heidame pilgu peale välivõimalustele.

Tegelikult on rannaalade valik Haapsalus üsna piiratud. Ainsaks avalikuks rannaks on Paralepa rand, kus on vägagi soe vesi (üks Eesti soojamaid), kuid mis on üsna mudase veega. Inimesed käivad suhteliselt tihti ujumas ka Holmi rannas ja Väikses Viigis, kuid ka seal on vesi suhteliselt madal ning põhi on mudane. Kui tahta paremaid ujumistingimusi, siis tuleks sõita umbes 40 kilomeetrit Haapsalust välja ning minna Roosta randa. Seal on küll vesi enamasti keskmisest jahedam, kuid tegemist on ju avamerega. Vesi läheb kiiresti sügavaks ning seal on liivane põhi.

Avalikuks kasutamiseks mõeldud sisebasseine on Haapsalus kolm. Kõige parem koht ujumiseks on ilmselt Haapsalu veekeskus. Veekeskuse puhul väärib ilmselt eraldi väljatoomist selle põnev disain. Nimelt tuleb punane keerdus liutoru osaliselt ka õue. Liutoru on avatud aastaringselt ning see on pea 50 meetrit pikk. Kõige suurem bassein on 25 meetrit pikk ning seal on kuus rada. Selle kõrval olev väiksem bassein on mõeldud küll peamiselt lastele, kuid ka täiskasvanutele meeldib seda külastada seal olevate veealuste massaažiseadmete tõttu. Lastele pakuvad jällegi rohkem rõõmu kaks laste basseini tulevat veekoske. Lisaks on Haapsalu veekeskuses nii Soome kui ka aurusaun ja mullivann.

Fra Mare on oma olemuselt spaakeskus. Välibassein on oma olemuselt pisut eriline, sest see bassein on ühenduses sees oleva basseiniga. Seega saad sa sees olevast basseinist lihtsalt õue ujuda ja vastupidi. Sealsest valikust leiab ka 30-kraadise mereveega täidetud basseini, millel on ka mitu massaaži ja veekoske. Fra Mares on ka väiksem spetsiaalne massaažibassein, kus on mõnevõrra soojem vesi ning mille veejoad saavad korraga masseerida kuni seitset inimest. Saunasid on Fra Mares kohe hulgi. Valida saab kahe erineva temperatuuriga Soome sauna, aurusauna, soolasauna, infrapunasauna ja sanaariumi vahel. Kes veel ei tea, siis sanaarium on madala temperatuuriga spetsiaalse aroomi ja valgusega saun. Madala temperatuuri tõttu sobib see lastele ja eakamatele paremini.

Haapsalu spaakeskus

Kolmandaks valikuvõimaluseks on Väikse Viigi ääres olev Laine spa. Erinevates kehahooldusteenustest me seekord rääkima ei hakka, vaid keskendume erinevatele vee- ja saunamõnudele. Ainus bassein on 20 meetrit pikk ja meeter kuni meeter nelikümmend sügav. Sellel on ka kaks veealust jugamassaaži ja veekosk. Olemas on ka mullivann. Ka Laine spas on rikkalik saunade valik – aurusaun, Soome saun, lõõgastussaun ja infrapunasaun. Lõõgastussaun on pisut madalama õhutemperatuuriga ning saunasõpradel avaneb sealt imeilus vaade merele. Sauna ehitamisel on kasutatud naturaalselt kasvanud kadakatest valmistatud puitu.

Tegemist on küll väikse linnaga, kuid ujumiskohtade valik on täitsa suur. Seega, kui sa suvel Haapsalus ujumiskohta otsid, siis tasuks mõelda ka veekeskuse või spaa külastamisele. Ning soojema ilma korral saab sõita linnast välja liivasesse Roosta randa.