Hotell Telegraaf – kaunis hotell keset vanalinna

Hotell Telegraaf on Tallinna vanalinnas, Vene tänaval paiknev luksuslik hotell. Paremat asukohta on raske leida. Raekoja plats ja suur osa Tallinna olulistest vaatamisväärsustest asuvad hotelli vahetus lähetuses või on vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. Tärne on sellel lausa viis. Seega ei tule see ilmselt ka mingi üllatusena, et nii suurepärase asukoha ja nii uhke hotelli hinnad hakkavad alles umbes 200 eurost öö kohta. Kõige kallim hind jääb umbes tuhande euro kanti. Kuid selle hinna eest saab ka sellele hinnale vastava kvaliteedi. Seda peetakse ka üheks Tallinna parimaks kulu-kvaliteedi suhtega hotelliks.

Hotellil on pikk ajalugu. Nimelt pärineb see 19. sajandist. Täpsemalt öeldes on hoone pärit aastast 1878. Kuid see ei tähenda, et ka mugavused pärinevad mõne sajandi tagusest ajast. Just see annabki paljude külastajate arvates hotellile lisaväärtust juurde, et see on ehitatud vägagi vanasse majja. Seda hoonet ei ehitatud hotelliks, vaid algselt paiknes seal Eesti Telegraafi keskjaam, mille järgi hotell ka omale nime sai.

Hotell Telegraaf - kaunis hotell keset vanalinna

Hotell on väga mugav, see on väga ilusasti kujundatud ning sealne mööbel näeb välja väga uhke. Toad on vaiksed ning paraja suurusega. Kuigi hotell asub täpselt kesklinnas, on toad sellest hoolimata väga vaiksed. Väljast tulev müra on väga hästi ära summutatud.

Hommikusöök on väga maitsev ning toitude valik on lai. Einelaual on väga kvaliteetsed toidud. Hotellist leiab Tallinna, kui mitte Eesti ühe parima restorani – Tchaikovsky. Kuid seetõttu on ka hinnad keskmise restorani omadest kallimad ning sinna koha saamiseks oleks mõistlik omale laud juba varem kinni panna. Kuid selles restoranis söömine on kindlasti omaette elamus.

Hotelli personal on väga abivalmis ning iga probleemiga hakatakse kohe kiiresti tegelema. Samuti pole sealse personali jaoks probleemiks inglise keeles suhtlemine. Viie tärni hotellis peabki kõik täiuslik olema.

Toad hoitakse suurepärases korras ning need on laitmatult puhtad. Korra hoidmisega minnakse isegi nii kaugele, et hoolitsetakse ka selle eest, et iga päev oleksid toas ainult värsked lilled.

Muidugi on hotellis olemas ka Wifi. Tubades saab konditsioneeri abil just endale paraja temperatuuri valida. Lisaks sellele saavad hotelli külastajad kasutada ka hotelli poolt pakutavaid susse ja hommikumantlit.

Samuti leiab hotelli neljandalt korruselt spaa. Spaas saab nautida erinevaid saunasid või mõnuleda niisama mullivannis. Huvilised saavad proovida ka seal pakutavaid iluteenuseid.

Tegemist on imelises asukohas paikneva hotelliga, mis on ehitatud vanasse majja, kuid kus kogu sisustus on väga uhke ja peen. Kuigi hotell paikneb otse vanalinnas ning seega on läheduses palju restorane ja söögikohti, kuhu minna saab, tasuks kaaluda ka hotellis endas paikneva restorani külastamist, sest tegemist on ühe Eesti kõige parema söögikohaga.