Hotellid Eestis igale maitsele

Reisiportaali TripAdvisor kokkuvõtete põhjal on Eesti parimateks hotellideks Hotel Palace, Hotel Telegraaf,Savoy Boutique Hotel, Swissotel Tallinn,Solo Sokos Hotel Tallinn, Hedon Spa & Hotel Pärnus, Georg Ots Spa Hotel Kuressaares, My City Hotel Tallinn, Aqva Hotel & Spa Rakveres ja Radisson Blu Sky Hotel Tallinn. Teisele kohale jäänud Hatell Telegraafi pidas mõni külastajatest lausa parimaks, kus ta kunagi on viibinud. Eriliselt toodi esile hotellitöötajate viisakust ja professionaalsust. 2017 aasta seisuga on Eestis kolmkümmend üks tärnihotelli, mille tase on määratud uue, kahe tuhande üheteistkümnendal aastal kehtima hakanud üle Euroopalise süsteemi Holster Europa järgi.

Mõned üksikud hotellid on atesteeritud veel vana süsteemi põhjal, aga ümber atesteerima nad ennast ei pea. Selle atesteerimise järgi on Eestis Tallinnas asuvad hotellid Hotell Schlössle, Hotell St. Petersbourg, Hotell Telegraaf, Savoy Boutique Hotell, The Three Sisters Hotel ja Saaremaal Muhu saarel asuv Pädaste Manor. Nelja tärniga superior klassis on Hotell Palace ja Nordic Hotel Forum Tallinnas, Vihula Mõis Lääne- Virumaal ja Hotell Lydia Tartus. Neljatärnihotellid on Hotell Euroopa, Hotell Imperial, Hotell L’Ermitage, My City Hotel, Tallink City Hotel ja Ülemiste Hotell Tallinnas. Aga samuti ka Spa Hotell Tervise Paradiis ja ESTONIA Resort Hotel & Spa Pärnus ning Hotell London tartus. Kolm tärni superior ja kolmetärni hotelle on Eestis kokku üksteist. Seega on olemas väga kõrgetasemelised hotellid ka pretensioonikatele külastajatele.

Lisaks tavahotellidele on terve Eesti täis pikitus SPA hotelle või lihtsalt SPA-sid. Vahel tundub, et iga enesest lugupidav hotell ei saa kuidagi ilma SPA-ta hakkama. Aga samas ei tahaks igat sauna ja basseiniga hotelli ka kuidagi SPA- hotelliks kutsuda. Muidugi on mõnus, kui hotellis on saun ja mõnus bassein paari mullimasinaga, aga seda SPA-ks nimetada on ikka liig mis liig. Mina leidsin üle kahekümne erineva suurema SPA hotelli, lisaks neile on aga veel arvukalt väiksemaid. Kahe tuhande viieteistkümnenda aasta parim SPA hotell oli näiteks Pädaste Mõis, kus ühe hooldusprotseduurina pakutakse ka heinapebre vanni. SPA hotellide täituvusele aitavad paljuski kaasa meie head naabrid Soomest ja Venemaalt, aga aasta- aastalt hakkavad nad üha enam külastama sarnaseid majutusasutusi Lätis. Kuigi kaugem sõit, on ka minu arvates Lätis parem hinna- kvaliteedi suhe, ehk sama hinna eest pakutakse rohkem ja kvaliteetsemat teenust.

Kõigi nende uhkete hotellide kõrval on Eestis ka väga palju majutusasutusi nn nišituristidele. Alati ei olegi ehk parim viimase peal euroremondiga hotell, vahel leiad mõnusa üllatuse hoopis taskukohasema hinnaga majutusasutusest. Meiega juhtus nii sel suvel Võsul. Viimase hetke pakkumiste hulgast valisime majakese, kus hoolimata nõukogudeaegse suvila välimusest paiknes äraütlemata mõnusalt sisustatud minihotell. Antiikse ja merelähedase sisustusega kahel korrusel paiknevad toad kuuele inimesele kõigi vajalike mugavustega kutsuvad tagasi järgmistelgi aastatel. Soovitan soojalt teistelegi.