Huvitavad hotellid maailmas

Hotell on iga reisi juurde paratamatult kuuluv osa, kuskil ju peab ka välismaal viibides öö veetma. Muidugi mõjutab ta mingil määral ka reisiga rahule jäämist, kuid ei ole kindlasti reisi kõige olulisemaks osaks. Põhilise emotsiooni tekitavad siiski vaatamisväärsused ja kõikvõimalikud muud meelelahutus viisid. Järgmiste kümne hotelli puhul, aga võib ka hotelli ennast pidada reisi eesmärgiks. Nimelt avaldas National Geographic oma veebilehel paar aastat tagasi artikli kümnest maailma kõige ebatavalisemast hotellist.

Sansibar, Pemba saar, The Manta Resort

Manta Resort oleks juba iseenesest unikaalne puhkus, oma ranna villadega kaugel ja kõrvalisel saarel ümbritsetuna rikkumata veest. Aga kui siis veel broneerida tuba veealuses toas ja veeda öö allpool merepinda, samal ajal kui värvilised kalad ujuvad mööda akendest, mis ümbritsevad sinu kahekohalise voodiga hotellitoast. Öösel on võimalik akende all asuvad kohtvalgustid põlema panna, et meelitada akende juurde rohkem kalu ja kaheksajalgu uudistama. Mere tasemel oleval korrusel on lihtne elamisruum ning vannituba. Päikesetekk on ideaalne päeval päevitamiseks ja öösel tähtede imetlemiseks. Oma hotellitoa nautimise vahepeal on võimalik aega sisustada sukeldumisega, spa-s mõnulemisega või saarega tutvumisega, kus on koosluses metsik loodus ja kultuur.

Soome, Levi, Golden Crown Levini Iglu

Imetle virmalisi ühes kaheksateistkümnest klaasist iglus, kes majutavad paare ja perekondi. Iglud asuvad 10 kilomeetri kaugusel kuurortlinnast Levist. Igas iglus on kööginurk varustatud hommikusöögiga, vann ja kahekohaline voodi, kohandatava peaalusega paremaks virmaliste nautimiseks. Võimalusteks on veel einestamine restoranis ja näiteks külma trotsida välistingimustes kuumavee vannis.

New Mexico, Farmington, Kokopelli Koobas

Kokopelli koobas on oma nime saanud kivisse nikerdatud flööti mängiva kuju järgi. See on tegelikult kõrvaline mitme toaga bed and BNB 100 meetrit La Plata jõeoru kohal kaljus. Külalised laskuvad treppidest 20 meetrit ja leiavad 160 ruutmeetrise ümara koopa, mille lõhkis koopast välja geoloog Bruce Black, kes algselt tahtis sellest teha enda kontori. Ta muutis selle hoopis BNB-ks mullivanni, kose dušiga, köögi, kaminaga elutoa, magamistoa ja rõduga, kust avaneb vaade all asetsevale kõrbemaastikule.

Koobas

Jaapan, Tokyo, Raamat ja Hommikusöök Tokyo

See majutusasutus näeb välja justkui vana raamatukauplus kuni külastaja libistab raamaturiiuli eest ning avab vaatepildi mõnusasse pelgupaika lihtsa voodi, lugemistule ja pistikupesaga. Selles majutusasutuses on 30 sellist lugemisnurgakest, mis on mõeldud igaüks ühele inimesele ja ei ole kindlasti mõeldud kellelegi, kellel klaustrofoobia peale tuleb. Riiulites, mille taga ööbimisnurgakesed asuvad, on kokku 3000 jaapani ja inglise keelste raamatut. Vannituba on mõeldud jagamiseks ja lisaks on raamatutiiulites eraldiseisvalt diivanid. Tegemist on hosteliga, makstes 35 dollarit öö kohta ühele inimesele.

Holland, Harlingen, Dromen Aan Zee

See majutusasutus pakub kolme unikaalset ööbimisvõimalust, mis on auks Harlingeni meresõidu kultuurile. Havenkraan, mida kuni 1996nda aastani kasutati laevade tühjaks laadimiseks, viib külastajad ööbima 17 meetri kõrgusele sadamakraanale. Masina ja kontrolliruumid on muudetud stiilseks korteriks uhkete vaadetega ümbritsevale. Korterit iseloomustavad erksad värvid, meelelahutuskeskeskus, köök, vann ja katuse terrass ei jäta küll tööstusliku masinavärgi muljet, mida rahvasuus ämblikuna teatakse.
Vuurtoren on kasutusest kõrvaldatud majakas, mis on ehitatud 1920ndala aastal, aga kus nüüd on kolm spiraalselt asetsevat tuba kõigi mugavuste ja 360 kraadine vaade 22 meetri kõrgusel asuvalt terrassilt.
Reddingsboot on päästepaadist tehtud kaasaegne ruum, millega on võimalik minna ka 2 tunnisele kruiisile. See päästepaat kandis varem nime Lilla Marras ja päästis oma karjääri ajal 45 inimese elu. Nüüd aga sisaldab ta kaheinimesevanni, kööginurka, kaheinimesevoodit ja elutoaala meelelahutuskeskusega.

Lisaks on selles nimekirjas veel hotell Coasta Verde Costa Ricas, Kõrgõzstani küla Happy Nomads, Boliivias asuv Palacia de sal, Lõuna Aafrikas asuv Santos Express ja Peruus asuv Treehouse Lodge kuurort.